FAQ
1.
Sen neesmu bijis uz darba intervijām, man
ir bail.
Darba intervijas neapšaubāmi rada stresu, taču stresu var mazināt un radīt sev pārliecības sajūtu, iepriekš sagatavojoties intervijai.
Piedāvāju konsultāciju tieši par darba interviju, kuras laikā imitēsim situācijas un jautājumus no darba intervijām, sagatavosim atbildes uz āķīgiem jautājumiem un izveidosim strukturētu pašprezentāciju ar uzsvaru uz sasniegumiem un stiprajām pusēm.
2. Sūtu CV uz dažādām vakancēm, bet uz intervijām neaicina.
Pētījumi liecina, ka personālatlases speciālists velta CV izskatīšanai no 8 sekundēm līdz 10 minūtēm. Šajā īsajā laika sprīdī CV ir jāpiesaista uzmanība gan ar atbilstošu vizuālo noformējumu, gan ar saturu, kuram ir jāatbilst vakancei, uz kuru piesakāties, gan jāizceļas citu kandidātu vidū. Līdz ar to, ja CV ir nepārliecinošs, tad, neskatoties uz kandidāta spēcīgo pieredzi, personālatlases speciālists nenolasa šo informāciju no CV un virzās uz citu kandidātu izvērtēšanu.
Jāpiebilst arī, ka mūsdienās papildus klasiskajam CV aktīvi tiek izmantoti sociālie tīkli, kuri var pastāstīt par mūsu profesionālajām gaitām un arvien vairāk darba devēju pievērš uzmanību kandidāta LinkedIn profilam.
Lai izveidotu spēcīgu CV un/vai LinkedIn profilu, konsultācijas laikā rūpīgi izanalizēsim iepriekšējo darba pieredzi, strukturēsim informāciju un izveidosim CV, kas vislabāk ataino sasniegumus, spēcīgās puses un ir atbilstošs konkrētam darba devēja pieprasījumam.
3. Esmu bijusi ilgstošā prombūtnē, vēlos atgriezties darba tirgū, ar ko lai sāk?
Atgriešanās darbā pēc prombūtnes ir izaicinājums un rada daudz vairāk jautājumu nekā atbilžu. Vai manas darba kompetences joprojām ir aktuālas? Esošajā uzņēmumā ir pārmaiņas, kādu lomu es varēšu pildīt? Kā integrēties darba vidē? Vai es vēlos darīt to pašu, ko iepriekš? Vai šobrīd būtu īstais laiks izmēģināt jaunu profesiju?
Manuprāt uz šiem jautājumiem nav pareizu vai nepareizu atbilžu. Katrs gadījums ir individuāls un konsultācijas laikā, balstoties uz klienta pieredzi, nākotnes redzējumu un dzīves prioritātēm, izveidojam individuālu karjeras plānu un attīstības stratēģiju. Karjeras plāns saliek pa plauktiņiem to, ko vēlamies sasniegt, kādas darbības jāveic, lai to sasniegtu un kādi resursi ir nepieciešami realizācijai.
4. Vēlos nomainīt profesiju, bet kā uzzināt, kas ir mans profesionālais aicinājums?
Šis šķietami vienkāršais jautājums sevī slēpj ļoti daudzus apakšjautājumus, uz kuriem daudzi cilvēki ilgstoši meklē atbildes.
Es piedāvāju, uzdodot dažādus jautājumus klientam, rast atbildes un veidot savu vīziju, par to, kas profesionālais aicinājums. Viens no instrumentiem, kas var palīdzēt, ir Inteliģentās karjeras metode (ICCS - angl. Intelligent Career Card Sort). ICCS ir zinātnē balstīta metode, ko 90.-to gadu sākumā laiduši klajā ASV zinātnieki, karjeras pētnieki M.Arthur un P.Parker.